Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

27 Mayıs 2010 Perşembe

G.Afrika'da açılış talihsizliği

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin seçimle iktidara gelen ilk devlet başkanı Nelson Mandela, Dünya Kupası açılışında verilecek konser için tenor Siphiwo Ntshebe'yi seçmişti.
Ne yazıkki açılışa günler kala, Ntshebe menenjitten hayatını kaybetti.Sanatçının plak şirketi tarafından yapılan açıklamada, 34 yaşındaki Ntshebe'nin Dünya Kupası'nın açılışına bu kadar kısa zaman kala ölümünün trajik olduğu belirtilmiş.Açıklamada, genç sanatçının dünya çapında tanınmak üzereyken ölümünün ayrıca büyük üzüntü kaynağı olduğu da ifade edilmiş.

Nobel Barış Ödülü sahibi Mandela'nın seçtiği genç sanatçı, 11 Hazirandaki açılışta ''umut'' adlı şarkıyı seslendirecekti.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.