Siz, futbol oyununun bir spor olduğuna inananlar... Siz, karşınızda güçlü bir rakip varsa ve eşit koşullarda yarışılırsa oyunun anlam ve değer kazanacağını düşünenler... Siz, maçlara takımınızla özdeşleşmek, rakibinize saygı duymak ve futbol gösterisi izlemek için gidenler... Siz, ülkenin bütün sporseverleri... Birleşiniz!

15 Mayıs 2010 Cumartesi

Yarının kazananı tekerrür mü, öc mü?

Bu resmi daha önce blogda paylaşmıştım. Tekrar koymamın sebebi, az bir ihtimal de olsa bu fotoğrafa gördüğünüz yerlerde kıyamet timsali şeylerin olacak olması. İnanılmaz şeyler olur yarın o saatlerde bu resimin gösterdiği yerlerde. Ben bile ''kendimi nasıl tutarım'' ın hesabını yapmakla meşgulüm bir zamandır.
Başlık aslında zoraki çıktı.
Tekerrürden kastım, 2006 yılı anlayacağınız üzere. Bursaspor ne yaparsa yapsıni, şampiyonun kaderi, şampiyonluğun kaderi Fenerbahçe-Trabzonspor maçının skoruna endeksli.
2006 yılındaki gibi bir 20.45 vakasının olması, tarihin gerçekten tekerrürden ibaret olduğunu gösterecektir başta Fenerbahçeliler olmak üzere herkese.
Öc ise, yine Fenerbahçe'nin 2006 yılındaki o vakanın öcünü alma durumu olabilir. Gerçi o zamanın kadrosundan pek isim yok artık kadroda.
Daum'un son haftalardaki suratsal gerginliği de bu tekerrür korkusundan olsa gerek bir diğer yandan.
Yaklaşık bir haftadır bloga yazamamamın sebebine gelelim, ne yazacağımı bilemez durumdayım.
Sürüp giden ders trafiği bir yana dursun, heyecan bir yandan kalemimi kaşımama, sayfaları gıdıklamama izin vermiyor.
Pankart sözü arayışları vs vs. İnanılmaz bir süreç.
Boşverin şampiyonun kim olacağını.
Bursa daki maç öncesini, maçın ilk 10 dakikası ve maç sonunu seyredin derim.Olacaklara tanık olun. Ya da açın Fenerbahçe maçını KFY'nin kareografisini seyredin..size kalmış.
Sevgiler.
Şampiyon olup gelicez kısmetse.

0 yorum:

Bu blogun sahibi kim?

Bu blogun sahibi sizsiniz, bu blogun sahibi tribünlerdir.Bu blogda yazanlar ve bu blogu yönetenler sadece sizlerin, yani gündemini belirlediğiniz tribünlerin haberlerini ve hallerini, değerlendirmelerini yapan kalemlerdir, bunun yanında spor haberleri dünyasından taraftarın ilgisini çekebilecek ''içi boş olmayan'' haberleri yakalar.. kopyalamaz, içeriğini değiştirmeden tribünlerin ilgisini çekebilecek hale getirir.